Pałacowe wesele w okolicach Krakowa, czyli sala Oranżeria Dwór w Tomaszowicach

Wesele czy warto? First Look co to ? Wesele w okolicy Krakowa?

Po obejrzeniu tego materiału odpowiedzi z pewnością przyjdą same!

Tym razem mam dla Was dynamiczny teledysk ślubny z wyjątkowo pozytywną parą. Poniżej zaprezentowany teledysk nadesłał do nas filmowiec ślubny prostu z grodu króla Kraka.

 

Niejaki Kamerzysta z Krakowa.

 

 

Organizacja wesela w Sali Oranżerii w Tomaszowicach pod Krakowem

 

 

Czy Sala Oranżeria ma coś wspólnego z weselem w Pałacu ? Mówiąc szczerze nie bardzo. Pomimo tego uznaliśmy ,że warto opublikować materiał właśnie z tego obiektu weselnego pod Krakowem.  Jest to wyjątkowo popularna sala weselna w okolicy Krakowa, która utrzymana jest w starym stylu i dobrym guście. Należy do kompleksu restauracyjnego ZR Hotele.

 

Jest to spory zabytkowy kompleks kilku pieczołowicie odrestaurowanych budynków.

 

Niezależność obiektów położonych na obszernym terenie dawnego folwarku umożliwia organizację nawet trzech przyjęć weselnych na raz.
Obiekty oferują też dużą bazę noclegową co w przypadku historycznych obiektów weselnych jest rzadkością.
Mimo, że nie są to obiekty pałacowe to pary szukające zabytkowej sali weselnej pod Krakowem powinny sprawdzić tą opcję.

 

obraczki slubne 2023 prezent slubny dla niego

 

I jeszcze anegdotka. Szukając popularnych haseł powiązanych ze słowem wesele trafiliśmy na jedno z najczęściej zadawanych. Brzmi ono: w jaki sposób odmówić zaproszenie na wesele. Na szczęście nie tego dotyczy nasz artykuł. Wydało się nam jednak zabawne, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się to pytanie.

 

Tu niestety nie znajdziecie Państwo odpowiedzi.

No chyba, że podpowiemy coś na priv 😉

 

krawat slubny koszula slubna z inicjałami

 

Gdzie wesele w pałacu pod Krakowem?

O ile wesele w pałacu w Krakowie oferuje mocno ograniczony wybór to dworkowych obiektów weselnych jest znacznie więcej.  Czy jest zatem opcja na wesele w zamku w Krakowie?

 

Wesele w Zamku w Krakowie to w domyśle Wesele na Wawelu. Niestety nie jest to możliwe. Wawel jest obiektem muzealnym. Mimo tego ślub na Wawelu jest możliwy.

Zdarza się to sporadycznie i wymaga dużych nakładów… finansowych.

 

suknia slubna w koronki 2023

 

Wesele w Zamku w Krakowie to tak naprawdę wesele w Niepołomicach. Około 10 km od Krakowa jest niegdyś obronny zamek z dziedzińcem na którym odbywają się plenerowe wesela i śluby.

 

Zresztą wkrótce opublikuję bardzo ciekawy materiał z wesela w Niepołomicach właśnie ze wspomnianego zamku. Jak chodzi zamek w Krakowie to kolejnym przykładem jest wesele w restauracji i Ziyada. Malowniczo usytuowany obiekt zamkowy na skale z pięknym widokiem na rzekę Wisłę.

 

Wesele w Zamku w Pieskowej Skale to także ciekawa propozycja, gdyż ten muzealnym obiekt weselny położony jest w okolicy Krakowa. Z pewnością Pałac pod Baranami na samym Rynku w Krakowie czy Pałac Żeleńskich to także warte rozważenia propozycje. O tym powiedzą Wam więcej konsultantki ślubne z Krakowa. Powróćmy jednak do naszego wesela.

 

suknia slubna z koronkami pan mlody przygotowanie

To może nie z zamku, a właśnie we dworze? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie teledysk ślubny i kilka zdjęć, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.

 

Piosenka teledysk ślubny a wesele youtube

W teledysku ślubnym Kamerzysty z Krakowa bardzo spodobała mi się piosenka. Filmowiec ukazał jakąś taką energetyczną świeżość uczucia młodych. Pięknie widać też ślub w kościele – wspaniałe ujęcia wnętrz.  Do tego ujęcia dekoracji obiektu weselnego i jego wnętrz, które subtelnie zostały wplecione w teledysk.

 

Młodość i miłość bijąca od bohaterów tego energetycznego teledysku ślubnego jest niesamowita.  Muzyka teledysku ślubnego podkreśla dynamikę i klimat dnia ślubu młodych.  Przedstawiony tu film ślubny autorstwa Kamerzysty z Krakowa może być równocześnie odpowiedzią na pytanie jaka muzyka do teledysku ślubnego.

 

Oczywiście nie każda muzyka jest przecież uniwersalna i będzie zawsze pasować. Jeśli jednak bohaterami jest tak pozytywna, uśmiechnięta i zakochana para to tak energiczny utwór z pewnością podkreśli te cechy.  A teraz o samym dniu ślubu.

 

 

buty slubne dla niego buty slubne dla niej

 

Ślub co po kolei

Para przygotowywała się na krakowskim Zabłociu. Apartament mieścił się vis a vis mostu Kotlarskiego. Piękny widok z tarasu apartamentu na rzekę Wisłę to nie codzienny widok.  Stylistyka wnętrza apartamentu bardzo fajnie współgra ze stylem na jaki zdecydowali się nowożeńcy.

 

panna mloda koszula na ślub

Wspaniale podkreślała filigranowość i młodość Panny Młodej. Trzeba przyznać, że Kamerzysta z Krakowa ma oko do ujęć. Bardzo fajnie wychwycone nie tylko detale garderoby ślubnej ale i gesty, ruchy czy emocje. Bardzo fajnie tez operuje świtałem. Przygotowania Pana młodego niby spowite trochę w ciemnościach ale jednak z półcieniach, ze światłem konturowym.

 

Nie ukrywam, że bardzo lubię właśnie taki sposób uchwycenia przygotowań na zdjęciach ślubnych czy filmach. To pewnie też skłoniło mnie to publikacji tego mimo wszystko nietypowego teledysku ślubnego. I teraz kolejne pytanie. Czy pan młody powinien zobaczyć pannę młodą przed kościołem? To prowadzi nas do kolejnego coraz bardziej popularnego zagadnienia jakim jest First Look.

 

 

First look co to?

 

First look co to
Co to first look

 

Nie wszyscy jeszcze wiedzą co to first look. Jak sama nazwa wskazuje jest to pierwsze zobaczenie się Panny Młodej i Pana Młodego w dniu ślubu. First look organizowany jest najczęściej po przygotowaniach. First Look wesele to ogólna nazwa tego wydarzenia. Jedno z pary stoi tyłem a drugie do niego podchodzi.

 

Na znak odwracają się do siebie , aby ujrzeć się pierwszy raz tego dnia.  Zdarza się też, ze podczas first look pary ustawiane są tyłem do siebie, aby na znak odwrócić się do siebie twarzami.  Bez względu na formę pierwszego spojrzenia first look wywołuje ogromne emocje. Uwielbiam to jak W trakcie first look panna młoda patrzy figlarnie na Pana młodego.

 

Coś pięknego! Po przygotowaniach i pierwszym spojrzeniu para udała się do pięknego krakowskiego kościoła w centrum miasta. I tu na ogół rodzi się kolejne fundamentalne pytanie.

 

 

 

Jaki kościół na ślub w Krakowie?

Coraz częściej zdarzają się pary, które interesuje ślub kościelny w plenerze. Mimo tego trendu ślubnego wiele par podchodzi o ślubu kościelnego klasycznie. Dlatego poszukiwania dotyczą tego, który kościół jest najpiękniejszy w Krakowie.  Pytania o ślub kościelny w Krakowie można by mnożyć bez końca.

 

Wracając jednak do naszej czarującej pary z nowoczesnego teledysku ślubnego Kamerzysty z Krakowa mamy jedną odpowiedź. Zdecydowali się na Ślub w kościele Bożego Ciała w Krakowie. Jest to bardzo stary, ogromny i  przepiękny kościół położony w samym centrum Krakowskiego Kazimierza.

 

 

slub koscielny slub w kosciele

 

Musze przyznać, ze uwielbiam dekoracje ślubne w kościele. Biały dywan, kwiaty. Są jednak kościoły, w których dekoracje po prostu nie pasują. Myślę, że są na tyle piękne, ze jakiekolwiek upiększanie powoduje odmienny efekt.

 

Cieszę się, ze para z teledysku zdecydowała się na bardzo symboliczne udekorowanie kościoła. Uważam, że było to bardzo rozsądne.

 

 

Ślub kto prowadzi Pannę Młodą?

Jeśli tylko jest to  możliwe to będzie to wspaniałe wspomnienie, gdy ojciec poprowadzi swoją córkę do ołtarza. Wówczas Pan Młody czeka przy ołtarzu na swoją przyszłą żonę.

 

 

Panna Młoda z tatą
Ślub kto prowadzi Pannę Młodą

 

Zdarza się, że to brat prowadzi Pannę Młodą do ołtarza. Na ogół wynika to z faktu, że niestety ale ojciec Panny Młodej jest nieobecny na ślubie. Istnieją także przypadki gdy to Pan Młody idzie do ołtarza z mamą.  Dzieje się to zanim w drzwiach kościoła ukaże się Panna Młoda.

 

Ilekroć oglądam scenę wejścia Panny Młodej pod ołtarz w różnych teledyskach ślubnych zawsze wzrusza mnie ten moment. To chyba ta chwila kiedy całe życie przelatuje Ci w myślach. On tam już czeka a ty idziesz, powoli ku nowemu. Prowadzi Cię Twój tato. To musi być cudowne uczucie!

 

 

Dlaczego ślub kościelny?

To już kwestia wiary Państwa Młodych i o tym nie trzeba dyskutować. Jedni preferują ślub humanistyczny, inny ślub ekumeniczny. Niektóre pary ograniczają się do ślubu cywilnego.  Najważniejsze jest tu jednak uczucie, które łączy parę.

 

Mogę więc napisać, że ta ceremonia ślubna odbyła się zgodnie z tradycją katolicką. Polecam Wam wybrać się do tego kościoła, aby obejrzeć ten niesamowity ołtarz. Na szczęście został ujęty w teledysku ślubnym więc możecie sobie zobaczyć już teraz.  Większość krakowskich kościelnych ślubów glamour może być tu zawierana. Coś pięknego!

 

 

Ślub w kościele
Dlaczego ślub kościelny

 

Przysięga Państwa młodych w kościele była taka spokojna. Najwyraźniej byli przekonani o słuszności swojej decyzji. Oglądając tak pewnych siebie ludzi w tak młodym wieku serce się raduje.  Mimo tego spokoju mam wrażenie, ze radość wyrywała się z oczu Panny i Pana Młodego. A potem już to wyjście z kościoła. Tu emocje wzięły górę!

 

Ślub cywilny czy kościelny
Przysięga małżeńska w kościele

 

Ślub ekumeniczny
Ślub cywilny czy kościelny

 

Konfetti ślubne pod kościołem?

Takiego pytania chyba nikt z gości sobie nie zadawał. A jeśli tak to szybko podjął decyzję bez względu na odpowiedź. No może ktoś się zastanawiał jakie konfetti na ślub. Wybór padł nie na konfetti z suszonych kwiatów ale na konfetti w tubie. Trochę to dziwne ale wiem ,ze nieraz konfetti pod kościołem staje się kością niezgody.

 

Księża często proszą, aby nie strzelać konfetti pod kościołem. Motywacją jest bałagan, który powstaje. Może rzeczywiście warto rozważyć konfetti z suszonych kwiatów czy konfetti jako płatki w rożkach. Te z łatwością się rozłożą nawet nie posprzątane. Konfetti złote czy gwiazdki to wyrób syntetyczny więc trzeba go posprzątać. Pamiętajmy o tym.

 

Bo w końcu kiedy indziej w  życiu można być obsypanym konfetti jak nie w trakcie wyjścia z kościoła z nowo poślubionym współmałżonkiem.

 

 

Konfetti co to
Konfetti co to

 

Jakie konfetti na wesele?

Dokładnie tak. Wyjście z  kościoła to nie jedyna okazja w dniu ślubu na konfetti. Pierwszy taniec to też idealny moment na wystrzał z tuby. W sali weselnej z pewnością łatwiej będzie też posprzątać po wystrzale. Najlepiej jest wcześniej skonsultować, w którym momencie pierwszego tańca dobrze będzie użyć konfetti w tubie. Na filmie będzie to też pięknie wyglądać.

 

 

Wesele w Tomaszowicach w sali Oranżeria

Tomaszowice to miejscowość granicząca z Krakowem. Stąd też duża popularność tego kompleksu restauracyjno – hotelowego. Mieści się na terenie dawnego Dworu, którego rozległy teren wypełniały też inne budynki. Obecnie odrestaurowane i zaadaptowane na obiekty użytkowe. Są to trzy główne obiekty, w których można jednocześnie organizować niezależne imprezy czy wesela.

 

Galeria Panorama, Nowy Spichlerz i Oranżeria, w której odbyło się wesele opisywanej tutaj pary.

 

 

Dekoracje sali weselnej w Tomaszowicach
Dekoracje sali weselnej w Tomaszowicach

 

Sala Oranżeria to duży przestronny budynek z jasnego kamienia. Posiada ogromne okna, poprzez które można podziwiać piękne zachody słońca. Wnętrze sali jest bardzo przestronne, a do tego posiada wewnętrzne balkony. Pięknie udekorowane okrągłe stoły robią wrażenie.

 

Przypomnijmy, że tak wyjątkowe wydarzenie jak wesele we Dworze w Tomaszowicach zobowiązuje dekoratorów weselnych do eleganckiego przystrojenia stołów na Sali.                                        Pięknie ustawione i przyozdobione okrągłe stoły Sali weselnej Oranżeria we Dworze w Tomaszowicach prezentowały się rewelacyjnie. Swoją drogą podczas pierwszego tańca dekoracje stołów stanowią wspaniałe tło w filmie.

 

Osobno wydzielony parkiet z miejscem dla zespołu weselnego w intuicyjny sposób oddziela strefę jadalną od tanecznej. Mimo tego siedząc przy stole można wygodnie uczestniczyć i obserwować parkietowe pląsy gości weselnych. A co do pląsów na parkiecie…

 

 

Wesele w Tomaszowicach
Dekoracje sali weselnej w Tomaszowicach

 

Dekoracje sali w Tomaszowicach
Sala weselna Oranżeria w Tomaszowicach

 

Jaka muzyka na pierwszy taniec?

Są tacy, którzy idą w tej kwestii na żywioł. Znaczna jednak większość wybiera wcześniej piosenkę na swój pierwszy taniec. Niektóre pary potrafią się uczyć układu tanecznego na swój pierwszy taniec jeszcze pół roku przed weselem. Nie każdy aż tak bardzo dba o to jak wypadnie na parkiecie.

 

Ile par tyle możliwości. Po obejrzeniu tego teledysku ślubnego wiem, że para idealnie poradziła sobie z każdym z tych zagadnień. No ale po kolei.

 

 

Wesele w Tomaszowicach pierwszy taniec pary

 

Pierwszy taniec pary zaczął się od… rozwiązania rąk Panny Młodej. Nie przesłyszeliście się! A kiedy już Panna Młoda została uwolniona to dała czadu na parkiecie. Pierwszy taniec był bardzo dynamiczny i zrywny. Myślę, ze śmiało może się stać inspiracją na pierwszy taniec innych par młodych. Po raz kolejny ukłony dla kamerzysty filmującego to wesele. Bardzo fajnie i dynamicznie pokazany pierwszy taniec. Do tego wplecione inne momenty. Takie teledyski lubię bardzo, bo bije z nich niesamowita energia.

 

 

Niesamowity pierwszy taniec pary
Pierwszy taniec ślubny piosenka

 

Po pierwszym tańcu reszta gości weselnych dopełniła szaleństwa swoimi wygibasami na parkiecie. A nasza zakochana para wymknęła się na krótką sesję przed dworem co zobaczycie w teledysku.

 

 

Zakończenie

Przygotowując opis do tego teledysku ślubnego w planie było znacznie więcej informacji o samym Dworze w Tomaszowicach. Wydaje mi się, że ta subtelność z jaką został pokazany w teledysku nie wymaga przesadnego komentarza i dopełnienia. Tym bardziej, że nie jest to reklama obiektu weselnego ale prezentacja teledysku i zdjęć z wesela w tym podkrakowskim dworze. A moje gadulstwo pozwoliło naprodukować wiele zbędnych dla wielu informacji. Obiecuję poprawę! Ja jednak lubuje się w oglądaniu zdjęć ślubnych i teledysków z wesel w pałacach i zamkach. A kiedy je opisuje to czuje się trochę jak jeden z zaproszonych gości 😊 Tak czy inaczej mam nadzieję, że teledysk ślubny, zdjęcia i opis zachęciły, aby dobrnąć  aż do tego momentu.

 

Dzięki za Wasz czas i do usłyszenia przy kolejnym opisie wesela w pałacu. Jaki będzie to wpis? Mogę zdradzić, że najprawdopodobniej pokażemy Wam piękne zdjęcia i teledysk ślubny z Pałacu Rozalin pod Warszawą.

 

 

Tort weselny z babeczek
Piękny tort weselny z babeczkami

 

plener ślubny w okolicy krakowa
Plener we dworze w Tomaszowicach

 

plener slubny w tomaszowicach
Wesele w Tomaszowicach

 

Plener ślubny na weselu w Tomaszowicach
Tomaszowice wesele

 

Tomaszowice wesele
Plener ślubny w Tomaszowicach

 

Plener ślubny na weselu w Tomaszowicach
Tomaszowice plener ślubny