Wesele w Muzeum Mangha w Krakowie i ślub w Katedrze na krakowskim Podgórzu


Jeśli rozważasz jakieś nietypowe miejsce w Krakowie na organizację swojego wesela to może warto wziąć pod uwagę nie tylko najlepsze sale weselne w Krakowie jak Dwór w Tomaszowicach, Pałac pod Baranami, Pałac Radziwiłłów, Pałac Goetz, Pałac w Pieskowej Skale, Willa Decjusza, Zamek w Przegorzałach ale też nietypowe obiekty jak ruiny zamku Ogrodzieniec, industrialna hala, stodoła w Folwarku Wiązy, szklarnia weselna, krakowska plaża przy Forum Przestrzenie, dziedziniec Barbakanu, czy może Muzeum Lotnictwa ?

 

 

 

 

Jak chodzi o organizację wesela w muzeum jest to jedno z kilku miejsc w Krakowie, które oferują taką możliwość. Równie oryginalnym miejscem organizacji wesela jest Muzeum Lotnictwa w Krakowie gdzie salą weselną staje się przeszklona hala z eksponatami w postaci samolotów. Jak chodzi  o nietypowe miejsca to wśród nich należy także wymienić Kopalnię Soli w Wieliczce gdzie ceremonia ślubna w kaplicy św Jadwigi jest już na stałe wpisana w ofercie obiektu. Wesele w kopalni soli w Wieliczce jest jednak wciąż niszowym rozwiązaniem organizacyjnym co ma swoje plusy ale i niewątpliwe minusy. Kończąc ten przydługawy wstęp i opis niektórych nietypowych obiektów weselnych w Krakowie i okolicach wracamy do Muzeum Mangha w Krakowie.

 

Prezentowany teledysk ślubny co prawda nie skupia się zbytnio na nietypowości wnętrz obiektu jakim jest Muzeum Mangha w Krakowie jednak całe przyjęcie weselne jak i sesja plenerowa miały miejsce właśnie w tym obiekcie. Z niewątpliwych plusów należy wymienić tutaj dostęp do tarasu, z którego rozpościera się bezpośredni widok na Zamek Wawel. Muzeum Mangha mieście się przy samych bulwarach Wiślanych więc widok z okien jest naprawdę unikalny i reprezentatywny. Przypomina on troszkę widok z Sali weselnej Hotelu Qubus, który oferuje śluby plenerowe na swoim tarasie. Jak chodzi o taras w centrum Krakowa i możliwość zorganizowania ślubu plenerowego na Rynku Głównym w Krakowie to Hotel Stary nie ma sobie równych.

 

Wróćmy jednak to wesela w Mandze. Ten trzeba to przyznać bardzo nowoczesny teledysk ślubny rozpoczyna się od przygotowań pary, aby następnie przenieść widza do kościoła św. Józefa na Podgórzu. To ten strzelisty kościół ceglany z wieżami przy Koronie 😉 Ślub w kościele na Podgórzu to bardzo dobry pomysł szczególnie, gdy sala weselna jest także zlokalizowana w Krakowie. Tak więc po wzruszających przysięgach małżeńskich pary młodej wszyscy przenieśli się do Muzeum Mangha gdzie odbył się szalony pierwszy taniec pary nowożeńców.

 

Szalony bo z tego elektryzującego pierwszego tańca była niespotykana dynamika i coś jeszcze. Uczucie dwojga kochających się ludzi. Trudno ubrać to w słowa ale ten teledysk ślubny ma w sobie to coś, co nie pozwala przerwać oglądania. Nie ma tu co prawda pałaców ale jest chyba to co najważniejsze. Miłość dwojga zakochanych. To powoduje ,ze ciężko oderwać wzrok od ich wzajemnych spojrzeń, gdzie oglądając uśmiecha się wraz z nimi. Wielkie brawa dla Marry Me Studio, które potrafi wyłuskać to co najważniejsze podczas dnia ślubu. Emocje. Emocje i wzruszenie ale i radość.

 

To co najważniejsze. Te niuanse, nad którymi się często nie zastanawiamy, a tu są jakby ze strojoną siłą. Z ciekawostek jest tutaj sesja plenerowa w pomieszczeniu muzeum z ekranami, które dają ciekawe tło do ujęć z para młodą. Pisać uczuciach można wiele, o dynamice, o kunszcie. Ale jeśli jest możliwość to po prostu zobaczyć to chyba lepiej, prawda ?

@Marry Me Studio - filmowiec ślubny

"Marry Me Studio" zajmuje się realizacją filmów ślubnych i nietypowych teledysków ślubnych. Jako jedyni w Polsce oferują filmowanie ślubu kamerą Super8. Filmowali śluby nawet zdobywców Oscarowych. Ich oryginalne teledyski ślubne to ponadczasowy kunszt filmowy, w których przemycają niezauważalnie wychwycone emocje w dniu ślubu. Muzyka, którą wybierają z setek utworów zawsze zaskakuje, a jakość dźwięku walczą nieraz całymi dobami w osobnym studio dźwiękowym. Perfekcjoniści.

Inne filmy i fotografie nietypowych ślubów i wesel

Zobacz więcej

Instagram

Śledź nasz instagram