Ślub w plenerze Zamku Gniew z weselem na dziedzińcu


Jeśli planujesz humanistyczny ślub w plenerze nad rzeką z bajkowym zamkiem z wieżami w tle i nie straszny Ci region pomorza to organizacja plenerowego wesela w Zamku Gniew jest propozycją wartą rozważenia. W Polsce i nawet w okolicy trójmiasta jest wiele pięknych zamków jednak to właśnie była twierdza krzyżacka oferuje 4 gwiazdkowe zakwaterowanie dla wszystkich gości weselnych, których może być nawet 250 co jest nie lada wyczynem na mapie pałacowych obiektów weselnych w Polsce.

 

 

Kolejną ciekawostką wesela organizowanego w Zamku Gniew jest fakt, że nie posiada on jako takiej Sali weselnej, gdyż przyjęcia odbywają się na dziedzińcu zamku potęgując efekt unikatowości tego obiektu w skali kraju. Przeźroczyste zadaszenie sprawia, że wewnątrz dziedzińca do późnych godzin jest światło dzienne jednak kropla deszczu nie zaburzy żadnej imprezy weselnej w tym obiekcie. Zamek Gniew usytuowany jest na skarpie, pod którą wije się rzeka co wspaniale ukazuje wybrany przez mnie teledysk ślubny jako przykład plenerowego ślubu i wesela w Zamku Gniew.

 

Uwielbiam ujęcia z drona, którymi kamerzyści wspaniale uchwycili wyjątkowość położenia tego średniowiecznego zamku uświadamiając widzowi jak ogromny jest to obiekt. Jak chodzi o ślub to odbył się on w plenerze nad skarpą u podnóża zamku gdzie ułożone zostały krzesełka i altanka przy której międzynarodowa para wypowiedziała sobie swoje wcześniej przygotowane przysięgi. Panna Młoda o azjatyckiej urodzie i w białej sukni ślubnej, a elegancki Pan Młody w cylindrze i we fraku. Bardzo fajnym dopełnieniem klimatu tego oryginalnego dnia ślubu okazały się czarno białe ujęcia z kamery na taśmę filmową (tzw. Super8), które wplecione w teledysk ślubny potęgują taki trochę tajemniczy i nietypowy klimat tego miejsca.  Swoją drogą jest to już znak rozpoznawczy filmowców ślubnych z Krakowa,

 

co najwyraźniej zachęciło międzynarodową parę organizująca swój humanistyczny ślub w Zamku Gniew, a więc na Pomorzu. Jak już o organizacji mowa to wypada wspomnieć, że koordynacja tego ślubu i przygotowanie wesela spoczęło na silnych i stylowych barkach wedding planner’ek o bardzo dobrym wyczuciu, gdyż z teledysku ślubnego widać jak wspaniale dzień tego humanistycznego ślubu plenerowego został zaplanowany. Przygotowania w zamkowych komnatach, ceremonia plenerowa w urokliwej scenerii natury pod pergolą spowitą kwiatami w kolorze fioletu i granatu z bielą. Zresztą fioletowy kolor i złoto były przewodnim kolorem dekoracji weselnych w Zamku.

 

Były też oficjalne przemówienia podczas wesela, tańce w światłach profesjonalnej ekipy oświetleniowej, sterowane w trakcie trwania przyjęcia na dziedzińcu, a zwieńczeniem był pokaz fajerwerków, który rozświetlił Zamek Gniew ukazując jego nocne oblicze. Z pewnych informacji wiem też, że weselne menu Zamku Gniew było wspaniałe, a w związku z tym po Pałacu Goetz jest to kolejne miejsce bardzo chętnie wybierane przez celebrytów i ludzi znanych medialnie jako idealne na organizację ślubu i wesela pod Gdańskiem, a w zasadzie na pomorzu.

 

Pisać można bez końca ale lepiej to po prostu obejrzeć.

@Marry Me Studio - filmowiec ślubny

"Marry Me Studio" zajmuje się realizacją filmów ślubnych i nietypowych teledysków ślubnych. Jako jedyni w Polsce oferują filmowanie ślubu kamerą Super8. Filmowali śluby nawet zdobywców Oscarowych. Ich oryginalne teledyski ślubne to ponadczasowy kunszt filmowy, w których przemycają niezauważalnie wychwycone emocje w dniu ślubu. Muzyka, którą wybierają z setek utworów zawsze zaskakuje, a jakość dźwięku walczą nieraz całymi dobami w osobnym studio dźwiękowym. Perfekcjoniści.

Inne filmy i fotografie z wesel w pałacach

Zobacz więcej

Instagram

Śledź nasz instagram