Humanistyczny Ślub w plenerze w Pałacu Staniszów filmowane starą kamerą


Jeśli planujesz międzynarodowy ślub w plenerze na dolnym śląsku to organizacja wesela w Pałacu Staniszów pod Jelenią Górą wpisuje się w ten opis perfekcyjnie. Obszar ten na mapie Polski obfituje w pałace i zamki, w których coraz częściej organizowane są humanistyczne śluby plenerowe z przyjęciami weselnymi. Znajdziecie tutaj Pałac Wojanów jako ciekawa propozycja obiektu weselnego z parkiem krajobrazowym zapewniającym intymność i prywatę ale także

 

 

 

 

Zamek Karpniki będący 5 gwiazdkową propozycją hotelową na mapie najbardziej wymagających organizatorów ślubów w Polsce ceniących hotelowy luksus komnat zamkowych, średniowieczną fosę czy bajkową wieżę zamkową. Kolejnym wartym uwagi obiektem weselnym pod Wrocławiem jest barokowy Pałac Pakoszów ze wspaniałą salą balową, w której udekorowane stoły weselne nieraz już urozmaiciły zdobne wnętrza. Oprócz wielu innych propozycji weselnych obiektów pałacowo – zamkowych pod Wrocławiem jest także Pałac Mojęcice, którego kameralność przyciąga często zagraniczne pary ceniące sobie spokój i prywatę, a przylegający do niego staw nieraz był już trzecim świadkiem niejednego cywilnego ślubu w plenerze.

 

Pałac Staniszów – początkowo renesansowy, później klasycystyczny obiekt to w zasadzie kompleks kilku odrębnych budynków usytuowanych na malowniczym terenie pałacu. Jest tutaj staw, jest galeria, jest wieża, jest też kaplica oraz budynek pałacu Staniszów, który utrzymany jest w stanie stosunkowo surowym jednak nadającym jego wnętrzom magii „tamtych czasów”, co z pewnością wyróżnia go pośród innych odrestaurowanych pałaców i zamków tego wrocławskiego obszaru, gdyż właśnie w taki sposób właściciele prowadzą ten zabytkowy obiekt weselny dolnego śląska. Organizacja wesela w pałacu Staniszów wiąże się z możliwością skorzystania z komnat pałacowych, które pozwalają parom nowożeńców ale i ich gościom spędzić cały dzień weselny w obiekcie. Wygoda spędzenia przygotowań ślubnych w apartamentach  zachęca Panny Młode na wybór właśnie Pałacu Staniszów jako miejsce plenerowego ślubu humanistycznego lub ślubu cywilnego  zależnie od preferencji pary.

 

Pałac Staniszów posiada wiele atutów wyróżniających go na tle innych pałacowych sal weselnych. Oglądając ten energiczny ale i wzruszający teledysk ślubny urzekł mnie ogrom świec obecnych na stołach weselnych. Tak, prawdziwe długie świece palące się i topiące jak to kiedyś wyglądało. Autentyczny klimat sali pałacu spotęgowany ciepłem tych świec i kolorytem ich światła i to nie z mini świeczników z Jysku ale gigantycznymi kandelabrami po 10 i 12 świec każdy.   Muszę przyznać, że zafascynowała mnie ta autentyczność i klimat świec na weselu przedstawionym w prezentowanym tutaj filmie ślubnym, który ku mojej uciesze trwa dłużej niż przeciętny teledysk ślubny. Jednak dzięki temu można spokojnie się przyjrzeć całemu dniu ślubu przez pryzmat obiektu, jego wnętrz, otoczenia, a co najważniejsze klimatowi jaki wytwarza na zebranych gościach weselnych. Dodam, że oglądając ten teledysk ślubny z Pałacu Staniszów wzruszenie odwiedziło mnie kilkukrotnie.

 

Podczas weselnego przemówienia ojca Panny Młodej ale też w trakcie zabawnej wypowiedzi świadka Pana Młodego. Chociaż jest to zupełnie inny teledysk ślubny niż teledyski, które prezentujemy na naszej stronie „Wesele w Pałacu” to ta zmienna dynamika tempa filmu, materiały filmowe ze starej kamery Super 8 na czarno białą taśmę, w ogóle dźwięk tej kamery, wnętrza pałacu, świece w tych gigantycznych świecznikach, piękne przysięgi pary młodej wypowiedziane w ogrodzie pałacu Staniszów, rozmaitość muzyczna, bo naliczyłam bodajże 4 różne utwory muzyczne przenoszące widza w czasie dnia tego wzruszającego ślubu, ten nietypowy pierwszy taniec, który chyba nie był nawet w ogóle przygotowany. Wszystko tu jest takie zgodne i pasujące do siebie. Takie ludzkie, takie żeby nie powiedzieć proste ale wciąż dystyngowane i z klasą. Takie po prostu naturalne. To chyba jest właściwe słowo. Naturalne.

 

No dobrze, dosyć gadania. Oceńcie sami czy teledysk ślubny z plenerowego ślubu w Pałacu Staniszów autorstwa Marry Me Studio to coś rzeczywiście nietypowego i czy Pałac Staniszów zasługuje na wszystkie te superlatywy, którymi go opisałam. Miłego !

@Marry Me Studio - filmowiec ślubny

"Marry Me Studio" zajmuje się realizacją filmów ślubnych i nietypowych teledysków ślubnych. Jako jedyni w Polsce oferują filmowanie ślubu kamerą Super8. Filmowali śluby nawet zdobywców Oscarowych. Ich oryginalne teledyski ślubne to ponadczasowy kunszt filmowy, w których przemycają niezauważalnie wychwycone emocje w dniu ślubu. Muzyka, którą wybierają z setek utworów zawsze zaskakuje, a jakość dźwięku walczą nieraz całymi dobami w osobnym studio dźwiękowym. Perfekcjoniści.

Inne filmy i fotografie z wesel w pałacach

Zobacz więcej

Instagram

Śledź nasz instagram