Wesele w Pałacu Żeleńskich czyli najlepszy kameralny pałacyk na ślub w plenerze pod Krakowem


Jeśli szukasz kameralnie położonego pałacu w okolicy Krakowa, jeśli lubisz konie, jeśli ślub w zaciszu ogrodu pałacowego pod Krakowem otoczonego pięknem drzew jest bliski Twemu sercu, a Ty chciałbyś mieć kameralny pałac na wyłączność dla siebie i swoich gości weselnych to Pałac Żeleńskich jest idealnym miejscem na Twoje przyjęcie weselne. Piszę o tym z pełnym przekonaniem, ponieważ to właśnie w tym miejscu odbyło się nasze kameralne wesele. Początkowo rozważaliśmy organizację wesela w stodole w Folwarku Wiązy.

 

 

 

 

Marzył się nam ślub w plenerze jednak przyznam ,ze pewne fakty zniechęciły nas do wybory Folwarku Wiązy, choć do dziś wspominamy te gigantyczną stodołę z rozrzewnieniem. Kolejną ewentualnością jak chodzi o organizację wesela była Dolina Cedronu. W zasadzie bardzo spodobało się nam to miejsce i wszystko wskazywało na to, że nasze wesele odbędzie się właśnie u Pani Kuchejdy. Chyba jesteśmy specyficzni, ponieważ przy dogrywaniu szczegółów organizacyjnych finalne warunki współpracy przestały nam odpowiadać. Czasu było już nie wiele. Z pomocą przyszło nowe odkrycie na naszej mapie najlepszych lokali weselnych w Krakowie (najlepszych w kontekście naszych oczekiwań), czyli pałacyk w Grodkowicach.

 

Odkrycie tego miejsca bardzo nas uskrzydliło szczególnie, ze do już wyznaczonego dnia ślubu zostało mało czasu. Podobało się nam, ze Pałac Żeleńskich jest takim bardzo przytulnym i kameralnym miejscem, gdzie można się czuć swobodnie, jak w  domu i nikt nie zagląda na Ciebie zza parkanu. Ta kameralność polega też na tym ,ze obiekt ma cudowny ogród z drzewami co nadaje mu takiego domowego klimatu a jednocześnie jest w pewnym sensie dzikie. Obok jest stadnina koni, bez obaw – nic nie śmierdzi ! Było to jednak ważne ze względu na pokaz fajerwerków, który miał być atrakcją na naszym weselu. Wymagało to odpowiedniego przygotowania zwierząt pod opieką specjalistów ale zostaliśmy zapewnieni, że żadne zwierze nie ucierpi.

 

Ja tu się rozkręcam o swoim ślubie, a tymczasem klimatyczny teledysk ślubny, który tutaj prezentuje to wesele w Pałacu Żeleńskich ale nie nasze. Wspomnienia. Co zrobić?! I nawet ten piękny czerwony zabytkowy samochód, który także był i na naszym ślubie. Jak tu nie wspominać, heh. W każdym razie ten piękny teledysk ślubny rozpoczyna się od przygotowań w pałacu Żeleńskich. Tak, pałac oferuje możliwość noclegową dla gości weselnych jednak pokoi pod wynajem w pałacu jest o ile pamiętam 5 lub 7 przez co w obiekcie mogą przebywać tylko „wybrani”. Pan Młody przygotowywał się skrupulatnie w swoim rodzinnym domu, aby spotkać się ze swoją wybranką w kościele św. Józefa na krakowskim Podgórzu. Wysoki, strzelisty ceglany kościół z dwiema wieżami. Punkt charakterystyczny dzielnicy Stare Podgórze w Krakowie.

 

Po ceremonii wszyscy zaproszeni na czele z parą udali się na wesele do pałacu Żeleńskich. Para dumnie przemierzała drogę Zabytkowym autem. Był to czerwony Ford A z 1928 roku, który swoimi białymi szprychowymi kołami uroczyście podjechał pod sam pałac. Na tarasie pałacu miał miejsce pierwszy uroczysty toast, a następnie przywitanie wszystkich gości, którzy wypełnili wnętrza pałacu. Tak właśnie rozpoczęło się wesele w Pałacu Żeleńskich pod Krakowem, które ze szczególnym wzruszeniem prezentuję tutaj w formie eleganckiego teledysku ślubnego autorstwa filmowców ślubnych z Marry Me Studio. Muszę przyznać, że podkład muzyczny w tym teledysku jeszcze bardziej zachęcił mnie do podzielenia się tym filmem na naszej stronie. Bardzo trafnie podkreśla, że pałac jest obiektem kameralnym, dodając mu takiego tajemniczego klimatu, który na długo pozostaje w pamięci. Potwierdzam !

Ps. Wesele w Pałacu Żeleńskich nieraz ze względu na swoją lokalizację kryje się pod enigmatyczną nazwą Wesele w Grodkowicach lub wesele w pałacu w Grodkowicach, także szukając opinii o Pałacu Żeleńskich dobrze znać tez taką nazwę tego miejsca.

@Marry Me Studio - filmowiec ślubny

"Marry Me Studio" zajmuje się realizacją filmów ślubnych i nietypowych teledysków ślubnych. Jako jedyni w Polsce oferują filmowanie ślubu kamerą Super8. Filmowali śluby nawet zdobywców Oscarowych. Ich oryginalne teledyski ślubne to ponadczasowy kunszt filmowy, w których przemycają niezauważalnie wychwycone emocje w dniu ślubu. Muzyka, którą wybierają z setek utworów zawsze zaskakuje, a jakość dźwięku walczą nieraz całymi dobami w osobnym studio dźwiękowym. Perfekcjoniści.

Inne filmy i fotografie z wesel w pałacach

Zobacz więcej

Instagram

Śledź nasz instagram